Szanowni Państwo piece konwekcyjno-parowe na powierzchni 1m2 zastępują i odciążają 40 do 50% wszystkich tradycyjnych sprzętó do przyrządzania potraw i zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń o ponad 30%. W ten sposób nie tylko Wasza inwestycja przy zakupie jest znacznie mniejsza, ale potrzeba również mniej przestrzeni, więc zmniejszeniu ulegają także bieżące koszty związane z utrzymaniem nieruchomości. Inwestycja w piec konwekcyjno-parowy zwraca się w krótkim czasie. Wasz zysk to również:

  • Oszczędność mięsa - porównując obróbkę mięsa w tradycyjnych piekarnikach, straty wagowe mięsa przyprawionego w piecach konwekcyjno-parowych są aż o połowę mniejsze
  • Oszczędność gotowania w parze - przy tradycyjnym gotowaniu w wodzie potrawa traci wagę, świeży kolor, duże ilości składników mineralnych i witamin. Przy użyciu systemu parowego w piecach konwekcyjno-parowych wszystkie składniki mineralne, waga i kolor potrawy są zachowane.
  • Oszczędność tłuszczu - przy tradycyjnym sopsobie obróbki cieplnej zuzywamy znaczne ilości oleju do smażenia i pieczenia. Dla tych samych czynności wykonywanych w piecy konwekcyjno-parowym potrzebujemy minimalnych ilości tłuszczu.
  • Oszczędność energii - szybkie osiągnięcie temperatury, mała strata ciepła, regulacja przepływu powietrza w komorze gotującej, a tym samym wieksza wymiana ciepła między potrawą a otoczeniem umożliwiają oszczędność aż 50% kosztów energii.
  • Oszczędność wody - zużycie wody do wytworzenia pary to ok. 20 l/godz. pracy urządzenia. W porównaniu z klasycznym gotowaniem w kotłach, zużycie to jest mniejsze.
  • Oszczędność miejsca - piec konwekcyjno-parowy zajmuje w kuchni ok. 1m.kw., a zastępuje kilka urządzeń
  • Oszczędność pracy i czasu - wraz ze zmiana organizacji pracy przy zastosowaniu pieca konwekcyjno-parowego oszczędzacie swój drocenny czas.

Jeśli potrzebują Państwo rady, proszę zgłosić się do nas. Dobierzemy odpowiedni piec wg Państwa indywidualnych zapotrzebowań. Ponadto nie narzucamy cen - ustalamy je indywidualnie dla każdego klienta.

  


UNOX - Pełna gama pieców konwekcyjno parowych i konwekcyjnych UNOX, dla gastronomii i piekarnictwa. Gwarantujące jakość w rozsądnej cenie.
Ponad to wśród nich produkt roku 2004 nagrodzony przez Ministra Gospodarki XV 303G.

Cyfrowe sterowanie, sonda temp. rdzenia produktu, metody klasyczne – gotowanie na parze w temp. 65-105°C (warzywa, mięso, ryby, ryż, mrożonki oraz potrawy dietetyczne), pieczenie w gorącym powietrzu do temp. 260°C (mięso, ryby, ciasta, pieczywo francuskie); metody łączone – gotowanie prod. Pakowanych próżniowo w temp. 65-95°C, pieczenie w gorącym powietrzu w temp. 65-260°C z użyciem pary 30-100%, pieczenie w gorącym powietrzu w temp. 65-260°C z lekkim nawilżaniem 10-30%, pieczenie/grillowanie/zapiekanie w gorącym powietrzu w temp. 65-260°C z osuszaniem 10-100%, pieczenie/pieczenie z nawilżaniem/gotowanie na parze z użyciem sondy i określeniem temp. W rdzeniu potrawy 0-100%, podtrzymywanie optymalnej temp. gotowych potraw 70°C, regeneracja wcześniej przygotowanych potraw w temp. 80-140 °C z nawilżaniem 10-60%

Elekryczne, gazowe oraz gazowo-elektryczne.

1. Konwekcyjno-parowe gastronomiczne (parametry: 2/1, 1/1 lub 2/3)

2. Konwekcyjno-parowe piekarsko-cukiernicze (parametry: 600x400)

3. Konwekcyjne piekarsko-cukiernicze (parametry: 600x400, 460x330, 342x242)

4. Akcesoria do piecy (blachy, ruszty, podsawy, okapy itp.)


RETIGO - Bardzo nowoczesne piece konwekcyjno-parowe z wieloma nowymi funkcjami. Piec samodzielnie rozpoznaje wagę i bilość danego produktu, kotroluje temp. wewnątrz obrabianego termicznie produktu i dopasowuje czas w celu jednakowej obróbki. 7 programów mycia. Automatyczne przedgrzanie przed rozpoczęciem procesu obróbki. Innowacyjny system wtórnego wykorzystania ciepła - oszczędność wody i energii.

EASY COOKING-łatwe gotowanie
VISION TOUCH-kolorowy,dotykowy panel sterujący
VISION AGENT-wirtualny pomocnik
ACTIVE CLEANING (mycie automatyczne)
4-punktowa sonda termiczna
Gorące powietrze 30-300 st.C
Reżim kombinowany 30-300 st.C
Gotowanie w parze 30-130 st.C
Pieczenie nocne
Pieczenie niskotemperaturowe
Delta T pieczenie,gotowanie
Cook&Hol

Parametry: 6xGN2/3; 6xGN 1/1; 10xGN 1/1; 20xGN 1/1; 10xGN 2/3

Elekryczne i gazowe.

Do łaczenia z regeneratorami , szafami utrzymującymi (wytwarzanie pary w komorze) lub schładzarko-zamrażarkami szokowymi.

RATIONAL - profesjonalne piece konwekcyjno-parowe z mnóstwem funkcji, samoucząca się obsługa, kolorowy wyświetlacz, automatyczne czyszczenie, również w wersji Combi-Duo - dwa razy większe możliwości na tej samej powierzchni, piece występuję w szerokiej gamie parametrów

NOWOŚĆ - SelfCookingCenter 5 Senses - jedyny system przyrządzania potraw w 5 zmysłach:

- wyczuwa aktualne warunki w komorze i konsystencję potraw

- rozpoznaje rozmiary, ilość i stan produktów, a następnie oblicza zarumienienie

- wyprzedza myśli i ustala optymalny proces gotowania dopiero podczas jego trwania

- uczy się na podstawie Państwa preferowanych zwyczajów gotowania i wykorzystuje je w procesach pracy

- porozumiewa się z Państwem i pokazuje, jakie procesy są aktualnie wykonywane w Państwa urządzeniu Rational, aby zrealizować Państwa wytyczne


Prospekt SelfCookingCenter 5Senses

KROMET - piece konwekcyjne i piekarniki wg załaczników


Katalog KROMET

Cennik piecy konwekcyjnych KROMET